Augu terārijs
Ir divu veidu terāriji. Slēgta sistēma augiem rada stabilu mitru vidi, savukārt par atvērtiem konteineriem ir jārūpējas.
Kā darbojas slēgtais terārijs?
Terārija augsne atbalsta veselīgus mikrobu procesus, kas baro dzīvos augus. Iztvaicēšanas un augu transpirācijas mitrums recirkulē kā kondensēti “lietus” pilieni, kas uztur augsni mitru.
Terārija augi izmanto gaismu, lai iegūtu skābekli, kas tiek patērēts naktī, oglekļa dioksīds tiek patērēts dienas laikā, izmantojot fotosintēzi, un tumšajā laikā to ražo augu elpošana.
Slēgts terārijs cirkulē ūdenī dabisko nokrišņu daudzveidībā. Mitrums kondensējas ūdens pilienos, kas nepārtraukti atkal nonāk augsnē. Kad jūsu terārijs ir līdzsvarots, jums vajadzētu redzēt pilienu veidošanos netālu no trauka augšdaļas: citādi stikls būs dzidrs.
Cik daudz vajadzētu laistīt slēgto terāriju?
Veselam terārijam ir mitra, bet ne slapja augsne. Ir svarīgi, lai saknes varētu iegūt ūdeni un barības vielas, bet arī elpot. Piesārņotā augsne novedīs pie nāvējošas sakņu puves.
Skatieties, vai lapas nav novītušas, vai nav dzeltēšanas pazīmju. Ja notiek kāds no procesiem, pārbaudiet augsni, vai tā ir sausa vai mitra.
Slēgta terārija tīrīšana
Lai jūsu terārijs izskatās lieliski un gaisma spīd cauri, regulāri notīriet stiklu. Ārpusi var noslaucīt ar logu tīrīšanas līdzekli, bet iekšējās pusēs noteikti izmantojiet netoksiskus produktus